Kučerka v Košicích

Naši vybraní žáci se společně se žáky ZŠ Klegova a ZŠ Volgogradská zúčastnili 93. ročníku Mezinárodního maratonu míru v Košicích. V pátek jsme po cestě měli zastávku v Nízkých Tatrách a vyjeli lanovkami na Chopok, večer se po příjezdu prošli po Košicích. V sobotu dopoledne jsme si prohlédli hlavní ulici a byli na autogramiádě běžců. Odpoledne nás čekalo bruslení v Crow aréně. Večerní zapálení ohně a "Biela noc" nás připravily na atmosféru minimaratonu. V neděli jsme si za povzbuzování diváků zaběhli hlavní třídou 4,2 km a všichni v cíli obdrželi pamětní medaili. Prohlídkou Steel arény jsme zakončili program celé akce. Žáci i učitelé si celý prodloužený víkend velmi užili a těší se na příští ročník.
Mgr. Tereza Krčíková