Výlet 8.B do Velkých Losin a Šumperka

V úterý 26.6.2012 se naše třída 8. B vydala v čele s panem učitelem Ottem na školní výlet. Měli jsme namířeno do Šumperka a dále pak do Velkých Losin. V šest hodin jsme měli sraz na zastávce u Kotase a za pár minut už jsme odjížděli tramvají číslo sedmnáct na nádraží ve Svinově.Na nádraží jsme jeli déle než patnáct minut, a proto jsme potřebovali šedesáti minutové jízdenky, i když jsme jeli nanejvýš pětadvacet minut. Průvodci, kteří okolí Šumperka a Velkých Losin znají velmi dobře jeli na výlet s námi. Po příjezdu tramvají k nádraží jsme kousek ušli a poté čekali na nástupišti, než přijede vlak. Vlak zanedlouho přijel, a tak jsme mohli konečně vyrazit na náš celodenní výlet a zapomenout alespoň chvíli na školu.
S nadšením jsme jeli vlakem, prohlíželi jsme si okolí a někteří si i vyslechli pár rad a poznatků od průvodců.  První zastávkou byl Šumperk s krásným Geschaderovým domem a Čarodějnickými procesy v něm. Dostali jsme zde jakási naslouchadla a podle toho, v jaké jsme byli místnosti, nám hrál do uší zvuk různých věcí a řeč muže.  Tato prohlídka byla docela krátká, ale náš pan učitel si ji pečlivě vyslechl až do konce. Docela se mi líbila a po krátkém občerstvení jsme se přesunuli zase na nástupiště a nyní už jsme vyrazili do Velkých Losin do papírny a na zámek.

Když jsme se asi po patnácti minutách dostali konečně do Velkých Losin, ihned jsme se vydali hledat papírnu, před kterou jsme se následně i několikrát vyfotili. Prošli jsme ji s místní průvodkyní, která se podle vykládaných slov s papírem hodně vyzná a zjevně jí to i baví. Paní nás postupně provedla několika místnostmi, obeznámila nás s historií papíru, jak se papír vyrábí i jak papír známe dnes. Poté jsme přešli do místnosti, kde nás čekal asi desetiminutový film. A nakonec jsme se šli podívat do samotné výroby papíru, což každého zajímalo asi ze všeho nejvíce.
Po krátké přestávce na další jídlo jsme se vydali na konečnou exkurzi, tentokrát na zámek. Prošli jsme zde spoustu místností a provázela nás zde mladá průvodkyně, která byla také velmi znalá. Hodně úžasných tapisérii nás také nadchlo, na některých byly i zřetelné chyby, aby zloději nemohli díla zfalšovat. Tak jsme se pokochali krásnými exkurzemi a už hurá domů!
Ještě než jsme šli na vlak, tak nám náš milovaný pan třídní koupil všem zmrzliny a to také všechny hodně potěšilo. Potom jsme jeli zpět domů asi třemi vlaky a potom jednou tramvají a kolem půl osmé už jsme byli zpátky DOMA.

[nggallery id=1]

No Comments Yet.

Komentujte