Bezruč 2022

Akce "Bezruč" - 14. den

Poslední budíček sice nebyl hudební jako každý den, ale i tak jsme všichni vyskočili z postelí rychle. Potřebovali jsme totiž dokončit balení kufrů a úklid pokojů. To se nám sice podařilo až po snídani, ale nakonec jsme všechno včas stihli ještě před příjezdem autobusu. Po naložení zavazadel jsme se rozloučili s hotelem a vyrazili směr Ostrava. Cestou domů jsme se už všichni těšili na rodiče, kteří na nás čekali na parkovišti. Rodiče si nás převzali sice unavené, ale spokojené ze čtrnácti dnů ozdravného pobytu plného zajímavých zážitků a nových zkušeností.
Ať žije AKCE Bezruč 2022!

[nggallery id=338]

Akce "Bezruč" - 13. den

Ve středu to vůbec nevypadalo na den před odjezdem domů. Dopoledne jsme sice zahájili výukou angličtiny, ale protože venku bylo moc hezky, šli jsme dovádět ven do okolí hotelů. Na nedaleké louce a pasece jsme si zahráli různé hry, zaskákali přes lano a dokonce Jirka našel při hledačce ztraceného pokémona. V odpoledním klidu jsme sice zahájili balení kufrů, ale už jsme se nemohli dočkat odpoledne. To jsme totiž autobusem jeli do hotelu Sepetná, kde jsme navštívili zdejší aquapark. Tam jsme si kromě bazénu užili také například vířivku a hlavně parádní skluzavku. Při návratu do našeho hotelu jsme využili slunečného počasí a udělali krátkou zastávku na zmrzlinu. Po večeři jsme nejen dokončovali balení kufrů, ale měli ještě večerní program. Nejprve jsme získali diplomy a odměny za soutěž čistoty a soutěž barevných týmů a pak jsme si všichni zahráli bingo. Při něm obdrželi hezké ceny nejen dvě vítězky, aly i všechny ostatní děti. Poslední večerka byla zase trochu později, ale usnuli jsme rychle. Už jsme se totiž všichni trochu a někteří moc těšili DOMŮ.

[nggallery id=337]

Akce "Bezruč" - 12. den

V úterý na nás čekalo zase spoustu překvapení. Po dřívějším budíčku jsme se vydali do Rožnova pod Radhoštěm. Tam jsme nejdříve navštívili svíčkárnu, kde jsme viděli výrobu svíček a taky jsme si jednu svoji svíčku mohli vyrobit. Pak jsme se podívali ke skokanským můstkům, kde skákal například olympijský vítěz Jiří Raška. Ve Frenštátě pod Radhoštěm jsme pak navštívili Naučnou stezku Beskydské nebe, kde kromě jiných zajímavostí byl také chodník "v oblacích".  Odpoledne jsme si nejprve zkusili nakreslit obrázky křídou na chodník. Potom šli kluci dohrát florbalový turnaj do tělocvičny a holky si šly vyzdobit svoje velikonoční vajíčko. Večer jsme si zazpívali všechny písničky z deníku a zahráli minihru. V ní museli zástupci týmů trefit bonbón do krabice, což nebylo vůbec lehké. Když už to vypadalo na večerku, překvapili nás dospělí ještě jednou. Připravili si pro nás Stezku odvahy. Při ní jsme bez baterky šli sami lesem. A i když jsme se někteří trochu báli, všem se nám to nakonec moc líbilo.

[nggallery id=336]

Videa ke stažení: autobus

Akce "Bezruč" - 11. den

Pondělí jsme překvapivě nezačali tradiční výukou, ale zahráli jsme si hry se školní tématikou. Červené družstvo si také odehrálo svůj turnaj v bowlingu. Odpoledne jsme měli zajímavou besedu s panem Marákem, myslivcem a velkým znalcem přírody. Tu jsme pak zakončili testem, který byl právě na otázky z přírody. Po besedě jsme zase vyrazili do přírody, kde na nás čekala hledačka s názvem "Zvířátka dědy lesoně". Při ní jsme nejprve museli rozluštit a pak také najít zvířecí plyšáky. Po večeři si naši zástupci nejprve zahráli minihru s balónky a bonbóny a poté už jsme se konečně dočkali dalšího tanečního večera, měli jsme totiž další kolo just-dance. Spát jsme šli pořádně unaveni a těšící se na další den plný překvapení. 

[nggallery id=335]

Videa ke stažení: myslivec, hledacka, minihra, justdance1, justdance2, justdance3, justdance4, justdance5, justdance6, justdance7

Akce "Bezruč" - 10. den

Nedělní dopoledne jsme zahájili netradičně - výukou. Byla to ale výuka o přírodě, takže nám to vůbec nevadilo. Taky jsme si vyluštili květinovou křížovku a zahráli si srandovní hru "Prase kvikni". Zelené družstvo si ještě stihlo před obědem zahrát bowling. Po odpoledním klidu už jsme zase vyrazili ven, kde na nás zase čekalo najednou sluníčko i sněžení. Sníh jsme využili k stavbě domečků a zahráli jsme si i naše oblíbené "medvědy" a "potopu". Po večeři jsme dohráli pexesový turnaj a zazpívali si další písničky z deníku. Zástupci týmů si zahráli minihru, ve které museli co nejdéle držet míček. Když už to vypadalo na večerku, šli jsme si do klubovny zahrát hru - "noční kačenky". Večerka byla sice trochu později, ale o to rychleji jsme všichni spokojeně usnuli.

[nggallery id=334]

Videa ke stažení: prasekvikni, bowling1, bowling2, bowling3, minihra1, minihra2, kacenky

Akce "Bezruč" - 9. den

V sobotu se počasí pokazilo tak, že jsme nemohli vyrazit ven ani na krátkou procházku. To nám ale nevadilo, protože si pro nás dospěláci připravili zajímavý program. Dopoledne jsme si zahráli seznamovací hru a hlavně jsme měli velikonoční tvoření. Při něm jsme si sami vyrobili různé velikonoční ozdoby. Odpoledne měli kluci florbalový turnaj a pro holky bylo připraveno překvapení. Z Ostravy za dětmi přijela paní Burianová, která si vzala nejprve holky a pak i kluky pěkně do parády a vykouzlil jim na hlavě zajímavé barevné účesy. Přitom jsme si také vyráběli škrabošky, které se nám společně s účesy hodily na večerní program. Po večeři na nás čekalo parádní diskošou, na kterém jsme si všichni parádně zařádili. Ve znamení tance byly i hry, které si jsme na diskotéce zahráli a které nás moc bavily.

[nggallery id=333]

Videa ke stažení: seznamka, balonky1, balonky2, zidlicky1, zidlicky2, disco1, disco2, disco3

Akce "Bezruč" - 8. den

Páteční den by se klidně mohl jmenovat "turistický". Vydali jsme se totiž na delší celodenní procházku do okolí. Zdatnější z nás se vydali přímo na nejvyšší horu Beskyd - Lysou horu. A byla to túra plná překvapení, od sluníčka až po známý sníh. Zaslouženou odměnu nám byla delší přestávka s vydatnou svačinou. Druhá skupina se vydala na túru do menší výšky, ale neméně náročnou. Po cestě putovali od chaty U Veličků přes Albínovo náměstí kolem sjezdovek až k Chatě pod Lysou. Tam snad poprvé mohli naplno využít jarního sluníčka, k čemuž se hodily výborně místní slunečníky. Nakonec obě výpravy úspěšně dorazily zpátky na hotel, kde všichni využili chvilku osobního volna k zaslouženému odpočinku. Večer už jsme si zase společně zahráli různé společenské hry. Jednu z nich, pexeso, si také zahráli naši zástupci při tradiční minihře. Po večerce jsme všichni hned usnuli, ale to se po náročném dni přeci dalo čekat 🙂

[nggallery id=332]

Videa ke stažení: lysa1, lysa2

Akce "Bezruč" - 7. den

Dopoledne ve čtvrtek bylo ve znamení matematiky. Počáteční výuku vystřídaly různé matematické hry, které nás moc bavily. Odpoledne jsme společně vydali na připravenou trasu, na konci které na nás čekal dobře ukrytý poklad. Ten jsme ale našli a o dobroty v něm jsme se všichni podělili. K dobré náladě přispělo i sluníčko, které nás při odpočinku příjemně hřálo. Večer jsme si dopsali deníky a pak si naše zástupkyně zahrály minihru, při které se holky snažily co nejrychleji navléknout korálky na provázek. A po této minihře jsme se už mohli klidně posadit a vychutnat si opravdový filmový večer s animovaným filmem.

[nggallery id=331]

Videa ke stažení: poklad, koralky

Akce "Bezruč" - 6. den

Středeční budíček začal opět hezkými písničkami. Dopoledne jsme se v češtině nejen učili, ale také jsme se poznávali navzájem, i sami sebe. Odpoledne jsme nejdříve hledali korálky ztracené na louce a pak jsme se vyřádili při dalších zajímavých hrách a soutěžích. Skákali jsme například přes lano, zahráli jsme si fotbálek, hráli jsme na schovku. K tomu nám parádně svítilo sluníčko. Po večeři jsme si v rámci minihry ulovili pár rybiček, zahráli jsme si seznamovací hru a naučili se další písničku.

[nggallery id=330]

Videa ke stažení: rybičky1, rybičky2, rybičky3

Akce "Bezruč" - 5. den

Úterní ráno začalo dřív než obvykle. Dřívější budíček jsme měli proto, že hned po snídani na nás čekal autobus, který nás odvezl na exkurzi do Návštěvnického centra medové firmy Marlenka. Nejen, že jsme se seznámili s příběhem společnosti, ale také jsme ochutnali některé její dobroty a také jsme si mohli tyto dobroty koupit. V kavárně nás dokonce obsluhoval robot. Odpoledne jsme vyrazili na procházku, na které jsme narazili i na jízdárnu v Malenovicích. Po večeři si zástupci týmů zahráli minihru, která byla tentokrát o znalostech češtiny. Po ní už jsme se všichni pustili nejprve do návrhů a poté již do zdobení našich týmových bílých triček.

[nggallery id=329]

Video ke stažení: robotická obsluha

Akce "Bezruč" - 4. den

Pondělní dopoledne jsme zahájili výukou, která ale netrvala dlouho. Ani nám to nevadilo, protože jsme se přesunuli do tělocvičny na zápasy ve florbale. Na odpolední vycházce nás zase pozdravilo sluníčko, takže stavby ze sněhu se nám stavěly skoro samy. Abychom se na procházce nenudili, hráli jsme na ní "Potopu" a "Medvěda". Po večeři jsme při hlasování rozhodovali o nejhezčí vlajce, vyhrálo to modré družstvo. Pak jsme při minihře pozorovali, zda se odvážlivcům podaří nafouknutím prasknout balónky. Večerní program byl zakončen prohlídkou fotek a videí z předchozích dnů. Po večerním čtení už jsem rychle zalehli do postýlek, neboť nás ráno čekalo překvapení. 

[nggallery id=328]

Videa ke stažení: balonky1, balonky2

Akce "Bezruč" - 3. den

První dubnová neděle byla opravdu aprílová, chvíli sněžilo a chvíli zase svítilo sluníčko. Dopoledne jsme si kreslili vlajky týmů, navštívili jsme místní tělocvičnu a žluté družstvo si zahrálo bowling. Odpoledne jsme si užívali sněhové nadílky stavbami ze sněhu a jízdou na lopatách. Před večeří jsme si ještě vyzkoušeli čapí postoj a už se těšili na večerní program. Nejprve jsme si někteří vyzkoušeli lentilkovou hru a pak jsme si konečně ověřili své pohybové schopnosti při taneční soutěži Just Dance. Bavilo nás to moc, takže jsme po večerce všichni rychle a spokojeně usnuli. 

[nggallery id=327]

Videa ke stažení: lopatování, lentilková soutěž, tanec1, tanec2, tanec3
tanec4, tanec5, tanec6

Akce "Bezruč" - 2. den

Druhý den jsme si zase parádně užili. Dopoledne jsme si v klubovně užili hledačku a modrý tým si zahrál bowling. Po odpoledním klidu jsme konečně vyrazili na okolní zasněžené kopce. Tam jsme jezdili na lopatách, stavěli stavby ze sněhu a taky pozorovali padající hvězdy nad Malenovicemi. Po večeři jsme si zaskandovali u sirkové minihry, po které následovalo představení barevných týmů. Večer v klubovně jsem uzavřeli zpíváním písní z Deníku Kučeráka za doprovodu ukulele. Celý den jsme pak ukončili příjemným a uspávajícím pyžamovým čtením z našich knížek.

[nggallery id=326]

VIDEA ke stažení: Sirková hra, Červený tým, Modrý tým, Zelený tým, Žlutý tým

Akce "Bezruč" - 1. den

Po rozloučení s rodiči a pohodové cestě autobusem jsme konečně dorazili do hotelu Bezruč. Po rozdělení do pokojů jsme si vybalili věci a pokoje si označili vlastním obrázkem. Po večeři nás paní učitelka seznámila s denním režimem a dostali jsme Deníky Kučeráka. Tam si budeme psát kroniku pobytu a jsou tam taky písničky, které si budeme zpívat. Na konci večerního programu jsme si vylosovali barevná družstva, která se poznají podle stejně barevného šátku. Koneckonců, mrkněte na nás v galerii.

[nggallery id=325]

Toto stránka bude sloužit pro účely Školy v přírodě 3. ročníku, který se uskuteční ve dnech 1. - 14. dubna 2022 v hotelu Bezruč.

Odkaz na webovky hotelu: https://hotelpetrbezruc.cz/