Ovoce do škol

Naše škola je zapojena do celonárodního projektu Ovoce do škol.
Základním cílem celého projektu je přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit správné stravovací návyky ve výživě dětí a tím zároveň bojovat proti dětské obezitě.
Projekt je určen žákům 1. stupně a žáci dostávají zdarma čerstvé ovoce, zeleninu anebo balené ovocné šťávy, které jsou bez konzervantů a přidaného cukru.
S projektem jsou rovněž připravována doprovodná opatření pro děti, jako např. přednášky spojené s ochutnávkou ovoce a zeleniny, exkurze na pěstitelskou farmu a různé soutěže.
Momentálně probíhá do konce května 2015 kreativní soutěž Ovoce a zelenina v barvách duhy, do které se zapojily některé naše třídy 1. stupně a vytvořily za třídu barevnou kompozici, kterou můžete zhlédnout a podpořit svým like na facebooku. Více na www.happysnack.cz – soutěž pro třídy a na https://www.facebook.com/happysnack.cz.
Garantem projektu je Mgr. Hana Kabatová.
[nggallery id=138]

Ochutnávka v rámci projektu

V úterý 19. května 2015 proběhla ve školní kuchyňce v rámci projektu Ovoce do škol ochutnávka ovoce, zeleniny a ovocných šťáv. Děti ze tříd 1.B, 2.B, 3.A a 3.B  nejprve vyráběly špízy ze zeleniny a poté si kreativně  nazdobily talíř pestrými kousky ovoce. Ovocné talíře si navzájem děti zhodnotily a autoři těch  nejzajímavějších byli odměněni. Své výtvory si pak děti s chutí snědly. Zábavnou formou a kreativním vyráběním se děti dozvěděly spoustu informací o tom, proč je konzumace ovoce a zeleniny zdravá a zároveň si pochutnaly.
[nggallery id=139]