Turisťák na Kučerce

Hurá!
Letos začal fungovat na naší škole turistický kroužek, hlavně pro děti ze 4. a 7. tříd. Vedou ho učitelé Jitka Ottová a Martin Ott.

Naše první výprava byla hned 28. září a společně jsme si zajeli do Klimkovic. Tam jsme si v lesoparku zahráli ve dvojicích (starší a mladší) hledačku slov z našeho nářečí. Některým slovům jsme sice nerozuměli, ale dospěláci nám vše vysvětlili. Pak jsme po vlastních nohách došli do oblíbené hospůdky Mexiko a po krátké přestávce jsme pěšky dorazili na tramvajovou zastávku v Porubě. Šťastně jsme dojeli do Hrabůvky, kde jsme se rozprchli do svých domů a bytů.
Bylo to fajn a těším se na další výšlap. Pepík Míle

[nggallery id=346]

Naše další výprava byla v době podzimních prázdnin 26. října a přidala se k nám také paní asistentka R. Drabinová. Společně jsme si zajeli do Bartošovic do Domu přírody. Tam jsme si vyslechli povídání o různých živočiších a rostlinách v okolí řeky Odry. Také jsme viděli poraněné ptáky a veverky v klecích. Mohli jsme koupit malé dárečky a po krátké přestávce jsme pěšky dorazili na vlak ve Studénce (někteří z nás jeli vlakem poprvé). Šťastně jsme dojeli do Hrabůvky, kde jsme se rozprchli do svých domů a bytů. Bylo to fajn a těším se na další výšlap. Jarda Pohorka

[nggallery id=347]

Naše TŘETÍ výprava byla v době podzimních prázdnin 26. listopadu. Tentokrát jsme vyrazili do hor = obec Bílá. Společně jsme navštívili Obůrku se známými lesními zvířaty, vystoupali na kopec Zbojník, užili si sněhu na sjezdovkách a vydali se na Pašeráckou stezku. Abychom se před návratem domů trochu zahřáli, využili jsme pohostinství na Bílé i v Ostravici (všichni jsme snědli svou svačinu a také zakoupené hranolky a kofolu).  Šťastně jsme dojeli do Hrabůvky, kde jsme se rozprchli do svých domů a bytů. Bylo to fajn a těším se na další výšlap. Jirka Batůžek

[nggallery id=355]

TURISŤÁK NA PEXESOVÉM TURNAJI
21. 1. 2023 jsme se společně vydali na mistrovství ČR ve hře PEXESO. Celkem jsme se zapojili dobře. Nejlepší z nás byl Pavel Pich, který skončil na krásném 5. místě. Ti starší si našli nové kamarády a procvičili si konverzaci v anglickém jazyce. Na závěr celého sobotního dne jsme navštívili Muzeum Beskyd ve Frýdku - Místku a prohlédli si expozici Lidé a příroda.

[nggallery id=357]

Výprava pátá = ŠTRAMBERK
Naše další výprava do terénu se uskutečnila 25. 2. 2023 tentokrát do městečka Štramberk. Obešli jsme si jeskyni Šipka a vystoupali na kopec Kotouč. Na náměstí jsme si vyslechli pověst o štramberských uších a vyzkoušeli jsme si je stočit. Pak jsme navštívili výstavku cizokrajných živočichů a vstřebali mnoho zajímavých informací. Zažili jsme také krmení a mohli si užít dotyk hada škrtiče. Celý výšlap jsme zakončili hodováním v místním pivovaru.

[nggallery id=358]

Výprava šestá - HUKVALDY
25. 3. 2023 jsme vyrazili do blízkého pohoří Palkovické Hůrky. Z autobusové zastávky Myslík jsme dorazili na vrchol Kubánkov ve výšce 661 m.n.m. Po krátké přestávce jsme vyrazili do obce Hukvaldy, kde jsme navštívili TROPIC a „pokecali“ jsme si s papoušky. Byl to fajn den, ale už jsme se všichni těšili na návrat domů. 😊
[nggallery id=361]

Výprava sedmá - OPAVA (DEN MLÁĎAT A ZEMĚ)
V sobotu 22. 4. jsme vyrazili do Opavy. Na školním statku připravili studenti a jejich učitelé ze Střední zemědělské školy pro veřejnost spoustu atrakcí a ukázek mláďat. Mohli jsme využít skákací hrady, prozkoumat vojenskou i zemědělskou techniku, shlédnout výcvik psů, dravců, koní a další aktivity. Po dvouhodinovém pobytu jsme se vydali do Opavského muzea, kde jsme viděli spoustu cizích i domácích zvířat. Počasí nám přálo, takže jsme si sobotní den užili.
[nggallery id=363]