Angličtina s rodilým mluvčím v MŠ

V naší školce chceme pro děti jen to nejlepší a snažíme se co nejvíce zpestřit program po celou dobu, co jsou u nás. Proto spolupracujeme s naší základní školou, ve které mají rodilého mluvčího Dalea, jenž zábavnou formou učí děti anglicky. Po dohodě a skvělém nápadu přišel Dale na zkušební hodinu i k našim dětem do mateřské školy. Tato hodina byla víceméně seznamovací. Dale se představil a po chvilce s ním začaly děti komunikovat. Do komunikace mezi Dalem a dětmi nezasahovala třídní učitelka, aby jim česky vysvětlovala, co po nich chce. Děti na to postupně přišly samy. Za půl hodiny Dalova pobytu se děti snažily naučit anglicky barvy, pojmenovat pár hraček a představit se. Na závěr se naučily krátkou písničku o hadovi. Dětem se tato forma výuky angličtiny líbila, Dale si všechny získal svým kamarádským a klidným přístupem. Do školky bude docházet do konce školního roku. Chceme, aby od září byla spolupráce a výuka angličtiny bez problémů. Pokud všechno dopadne dle našich představ, budeme jediná státní mateřská škola v Ostravě, která bude mít svého rodilého mluvčího.

 

No Comments Yet.

Komentujte