Mravenečci na Běhu naděje

Ve čtvrtek 2.10.2014 jsme se rozhodli podpořit výzkum rakoviny, a proto jsme se s Mravenečky zúčastnili tradičního Běhu naděje. Celá akce probíhala v Bělském lese. Startovalo se od kulturního domu Akord v Zábřehu, kde byly vyznačeny dvě trasy – pro starší a mladší děti. Než jsme došli na start, tak jsme si všichni zastříleli z luku, to Mravence bavilo, a kdyby bylo jenom na nich, tak bychom nešli běhat a zůstali bychom u tohoto stanoviště. Dále měly děti za úkol poskládat puzzle. Komu se to podařilo, dostal za odměnu krásný dřevěný obrázek. Po odstartování vyběhli Mravenci neuvěřitelnou rychlostí. To nadšení a zápal do běhu z nich jen sršel. Ale neběželi celou dobu. Běh se střídal s chůzí, skokem po jedné noze a pochodováním. Před cílem si děti ještě zkusily shodit pár plechovek, za které dostaly obrázky zvířat a šly se podívat, jak funguje potravní řetězec. Zdárně jsme doběhli do cíle, kde jsme dostali odměny a medaile. Dětem se běh lesem líbil a příště určitě poběžíme zas.