Vodící pes v MŠ

Do školky nás přišel navštívit pán se svým pejskem, kterého potřebuje ke svému životu, protože byl slepý a na jedno ucho částečně hluchý. Tato beseda byla rozdělena tak, aby spolu šly děti stejné věkové kategorie, což bylo velice vhodné, protože pán vždycky přizpůsobil svůj projev k věku dětí. Beseda byla velice zajímavá, děti se dozvěděly podstatné věci, jak se pes vychovává, proč musí mít jen jednoho páníčka, proč nemůže brát od cizích lidí pamlsky a další věci....
Pán neměl strach z dětí, bylo to cítiti z jeho projevu a i z toho, že do svého vystoupení zapojil nejen děti, ale také paní učitelky, aby si všichni vyzkoušeli, jaké to je pomáhat nebo oslovit slepého člověka na ulici - hlavně nám bylo ukázáno, jak to dělat správně, abychom takového člověk nepolekali nebo mu dokonce nějak neublížili. V závěru besedy se každá třída s pejskem vyfotila a každý si ho mohl pohladit. Dětem se beseda velice líbila a do pejska opravdu nechtěl nikdo ani na krok ;)...Na závěr bychom chtěli poděkovat všem rodičům, kteří přispěli pejskovi na granule a děkujeme také všem, kteří si zakoupili výrobky z chráněné dílny. Beseda byla velice přínosná a zajímavá a my se opravdu těšíme na další takové besedy.

Fotky najdete zde:

http://msalba.rajce.idnes.cz/2013_VCELICKY_SLUNICKA_BERUSKY_A_MRAVENECCI_beseda_s_vodicim_psem/

http://msalba.rajce.idnes.cz/2013_MOTYLCI_A_SRDICKA_Beseda_s_vodicim_psem/

 

 

No Comments Yet.

Komentujte