Evropský týden mobility 2012 na DDH

Tradiční Evropský týden mobility 2012 na našem Dětském dopravním hřišti, který se bude konat pod heslem „Pohyb správným směrem“,  bude probíhat v tyto dny:

Středa: 19. 9. 2012 od 14.00 do 18.00 h.
Sobota: 22. 9. 2012 od 9.00 do 17.00 h.

Pro každého účastníka budou připraveny drobné odměny. Vstup bude pro všechny návštěvníky zcela zdarma. Proběhne také bezpečnostní akce „Na kole jen s přilbou“ a „Bezpečnost dítěte v dopravě“. Účastníci, kteří přijedou na správně vybaveném kole a s přilbou, obdrží drobné propagační materiály. I my se do této kampaně zapojujeme těmito akcemi:

• Pozor, červená – Přiřazování dopravních značek a malování na chodníku
  • Rychle a bezpečně – Testy a doplňovačky z dopravní výchovy.
  • Víš si rady – Dopravní kvíz pro starší děti prověřující jejich znalost dopravních značek a řešení jednoduchých dopravních situací na DDH.
  • Zprava dobrý – Test   křižovatek na počítači.
  • Jízda zručnosti – Zjišťování jezdeckých dovedností na jednotlivých překážkách.
  • Kdo je nejpomalejší – Procvičení rovnováhy a stability při jízdě na kole.
  • Jízda na DDH podle PSP – Dodržování pravidel a vnímání dopravních značek.

Akce pořádá naše škola za finanční podpory Magistrátu města Ostrava a BESIPU.

Komentáře jsou uzavřeny.