Jak myška Klárka a veverka Terka pomáhaly uklízet palouček

Za dětmi do školky přijely zahrát pohádku, oblíbené kamarádky, myška Klárka a veverka Terka. Celý obsah pohádky směřoval ke znalostem třídění odpadu. Klárka a Terka zjišťovaly, kdo z dětí už třídí odpad a zda ho třídí správně. Opět do  celého dění zapojovaly děti, které tak mohly své zkušenosti předvést. Celá pohádka začala tím, že chtěla myška ven, ale maminka ji nechtěla pustit, protože měla v pokojíčku veliký nepořádek. Pro mnohé děti to byl tak obraz z jejich pokojíčku :-).Až měly pokojíček celý uklizený, pak šly na palouček, kde našly spoustu škaredých věcí, které tam prostě nepatří. Mezi odpadem byla i injekční stříkačka. Tam se celá pohádka na chvilinku zastavila a zjišťovali jsme, kdo z dětí opravdu ví, co dělat v takové situaci. A překvapivě to věděly snad všechny děti, takže jsme situaci bravurně vyřešili ;). Celá pohádka byla opět veselá a pro děti hodně úsměvná. Nakonec, jak už to tak bývá, vyplynulo pro děti nějaké to ponaučení. Fotky najdete zde:

http://msalba.rajce.idnes.cz/2013_MS_Jak_myska_Klarka_a_veverka_Terka_pomahaly_uklidit_paloucek/

 

No Comments Yet.

Komentujte