Návštěva knihovny

V rámci projektu „Celé Česko čte dětem“ jsme se s dětmi ve čtvrtek 13. března vydali na návštěvu do místní knihovny. Paní knihovnice nás mile přivítala s Pipi dlouhou punčochou a pověděla, co nás v knihovně čeká. Děti si zasoutěžily, hádaly pohádkové bytosti, poznávaly úryvky čtených pohádek a vyráběly záložky do knih. Pipi dětem ukázala, které knížky jsou určeny právě jim. Každý si našel takovou, jež se mu líbila, a rázem byla knihovna plná „ čtenářů“. Bylo vidět, že návštěva knihovny děti zaujala, jelikož při odpoledních činnostech se naše třída proměnila „na knihovnu“. Děti si vyráběly papírové knížky a čtenářské průkazy, rozdělily si role a půjčování mohlo začít. Vytváření kladného vztahu ke knihám a ke čtenému slovu je pro děti velice důležité. A myslím, že pravidelná návštěva knihovny je jedním z kroků, jak si tento vztah vybudovat.