Školička – Návštěva v družině

Ve školní družině děti velice mile přivítala paní námořnice, která nás pozvala, abychom si prohlédli celou palubu, již děti budou navštěvovat po skončení vyučování v základní škole. Jestli si někdo myslel, že to bude jen tak obyčejná prohlídka, tak se pěkně zmýlil, protože námořníci nedají nikomu nic zadarmo. Děti to měly velice těžké, jelikož je čekalo mnoho úkolů ke splnění. Samozřejmě na úkoly nebyly samy a zapojili se i rodiče, kteří dětem pomáhali. V první kajutě na děti čekaly rozbité lodě, jež musely spravit. V druhé kajutě vlny pomíchaly obrázky a úkolem bylo najít vždy správné části obrázku a dobře ho poskládat. Ve třetí kajutě plavaly ryby, které děti musely pochytat, vystřihnout a nalepit k jejich opravené lodi. Ve čtvrté kajutě jsme poznali, že i námořníci, aby měli pořád sílu a byli zdraví, musí cvičit, a tak nás pozvali do své tělocvičny, kde si děti mohly zařádit a splnit další úkoly. Musely si najít určitou barvu, kterou jim námořnice řekla, poznat čísla a řadit se k určitým obrázkům, které drželi rodiče. A tělocvičnou naše prohlídka skončila, děti byly velkou námořnicí pochváleny a za odměnu dostaly své výtvory do školky, abychom měli vzpomínku na tuto návštěvu.

No Comments Yet.

Komentujte