Školička – Sportujeme

Tělocvičnu děti moc dobře znají, a když se dozvěděly, že další školička bude probíhat právě tam, nedal se zastavit jejich hlučný projev radosti :-). Po přivítání se děti šly převléct do šatny, protože moc dobře ví, že do tělocvičny musí být člověk převlečený a mít správnou obuv, jinak by se mu špatně cvičilo. Při vstupu do tělocvičny bylo všem jasné, co všechno naše předškoláky čeká. Byla pro ně nachystaná překážková dráha. Ale než šli plnit úkoly, museli se pořádně zahřát a rozcvičit. A s tím jim samozřejmě pomáhaly paní učitelky. Děti musely přelézt švédskou bednu, přeskakovat překážky, vylézt po ribstolech a sjet po skluzavce, zaskákat si na trampolíně, přelézt lavičku, plazit se pod překážkou a neshodit ji, shodit kuželky a na závěr zvládnout slalom. U každého stanoviště byla dopomoc pro děti, které by měly z nějakého náčiní strach, ale nakonec všechny svůj strach překonaly a hravě všechno zvládly. Díky tomu si zasloužily velkou pochvalu a malou pozornost v podobě nafukovacího míčku, který si po ukončení školičky odnesly domů.