7.A na Helfštýně

V úterý 23. 6. 2015 se 7.A s panem učitelem Ottem vydala na jednodenní výlet na hrad Helfštýn se zakončením na outdoorovém lanovém centru. Ráno nám počasí příliš nepřálo, a proto se většina žáků tvářila zklamaně. Cestovali jsme tramvají č. 17 až na vlakové nádraží Ostrava - Svinov a zde jsme nastoupili do osobního vlaku, který nás zavezl na hranici na Moravě. Tam jsme přestoupili na další vlak, jenž nás konečně zavezl do Lipníku nad Bečvou.
Při loudavém putování na hrad se nebe začalo vyjasňovat a nálada se obracela k lepšímu. Po zdolání hradu jsme se občerstvili, a pak následovala prohlídka s průvodkyní. Mě osobně se na hradě nejvíce líbila výstava archeologických nálezů a kovářské práce. Po prohlídce jsme ještě vystoupili na vyhlídkovou věž se 77 schody.
Asi 50 metrů od hradu bylo již zmíněné lanové centrum. Byli jsme poučeni o bezpečnosti a instruktoři nám nasadili postroje. Poté jsme hned vyrazili do lanového bludiště. Většina žáků strach z výšky překonala, ale pár žáků strachem ztuhlo. Žáci, kteří již byli unaveni, si mohli odpočinout při lukostřelbě nebo si zaskákat na trampolíně.
Následně jsme šli k nádraží a opět jsme cestovali vlakem až do Ostravy. Mně se tento výlet velice líbil a i přes nepřízeň počasí jsem si to užil. Adam C., žák 7.A