7.A ve světě filmu

V úterý 28. dubna 2015 vyrazili žáci 7. A do areálu Světa techniky v oblasti Dolní Vítkovice. Důvodem návštěvy byl nový výukový modul KAMERA, KLAPKA, AKCE!, který byl věnován mezi žáky tak oblíbenému FILMU.
Žáci se zajímavou formou dozvěděli, co to vlastně film je, kde a jak vznikl. Lektorka jim také vysvětlila, že pohyb ve filmu vnímáme vlastně jen díky vlastní nedokonalosti a že mezi vzniky dvou prvních filmů na světě byl rozdíl jen pár hodin.
Výukový modul nabídl kromě historických zajímavostí také mini filmovou dílnu, kde bylo možné vyrobit si vlastní vynález, který významně ovlivnily vznik filmu a též se pomocí tabletů naučili, jak udělat jednoduchý, ale efektní filmový trik. Nakonec si všichni žáci na vlastní kůži vyzkoušeli tzv. klíčování, používané při tvorbě filmů nebo například při předpovědi počasí.