Adventní Vídeň s Kučerkou

Školní rok bývá čas od času osvěžen akcemi, jež žákům i učitelům přinášejí novou formou zábavu, kulturu a poznání. K prosinci patří návštěva adventních trhů, takže cíl výpravy ZŠ A. Kučery byl jasný.
Tentokrát jsme se s žáky 8. a 9. tříd vypravili do Vídně. Spolu s panem průvodcem, p. uč. Konečnou, Kupkovou a Klabačkovou žactvo objevovalo vánoční atmosféru nejvýznamnějšího rakouského města. Nejprve jsme si prohlédli zasněžené zahrady a krásné adventní trhy u zámku Schönbrunn. Poté jsme se přesunuli do centra Vídně, kde čekalo naši skupinu Přírodovědné muzeum, jedno z nejvýznamnějších světových muzeí. Po prozkoumání vzácných sbírek jsme se prošli historickým středem města kolem okružní třídy Ringstrasse a přes palácový komplex Hofburg jsme zamířili na náměstí Stephansplatz se slavnou katedrálou sv. Štěpána. Opět nechyběla důkladná prohlídka adventních stánků a s ní spojená lekce finanční gramotnosti v praxi, nemluvě o zkoušce cizojazyčné vybavenosti (popř. pantomimických dovedností). Žáci během rozchodu navštívili zmíněnou katedrálu, občerstvili se a otestovali své orientační schopnosti.
Závěrečnou náplní výletu byly hlavní trhy před neogotickou Vídeňskou radnicí. Ohromily nás okázalou výzdobou, zvláštními efekty i svým rozsahem. Po utracení posledních eur za suvenýry či typické rakouské lahůdky už nás čekal jen šťastný návrat domů.
Jsme rádi, že se výlet vydařil, společně jsme strávili pěkné chvíle a poznali nová místa. A jak hodnotí naši výpravu žáci?
„Ve Vídni se mi líbilo, jenom je škoda, že skoro nebyl sníh. Jsou tam velmi pěkné památky a hezké domečky. Na každém rohu tam mají Billu, kadeřnictví a kavárnu. Bylo to super.“ Barbora Židková, 8.A
„Na výletě se mi nejvíc líbily vánoční trhy a dekorace. Viděli jsme krásné zámky a kostely. Bylo zajímavé poslouchat vyprávění o dějinách Rakouska. Muzeum, které jsme navštívili, bylo postaveno v novorenesančním slohu a vypadalo nádherné. Na výletě se mi všechno líbilo a chtěla bych tam jet ještě jednou.“ Oleksandra Sandulenko, 8.A
Za vyučující 2. stupně Lenka Klabačková

[nggallery id=353]

No Comments Yet.

Komentujte