Almanach žákovské a studentské poezie

Středisko volného času v Ostravě na Ostrčilově ulici vydává každoročně s finanční podporou statutárního města Ostrava Almanach žákovské a studentské poezie. Také naše škola poslala letos básně nadaných žáků z 5. A, 9. A a 6. B třídy.  Z devíti odeslaných básní byly čtyři vybrány a jsou součástí Almanachu, na jehož křestu se úspěšné žákyně podílely 17. června 2014 v sále Střediska volného času, kde také Almanach každá z nich dostala.Samotnému křestu předcházelo vystoupení mažoretek, předávání Almanachů úspěšným žákům, zajímavé soutěžní otázky z oblasti kuriozit v češtině, soutěže v jazykolamech, doplňování přísloví – naše děvčata se také zúčastnila a několikrát získala sladkou výhru. Nakonec byly Almanachy pokřtěny dětským šampaňským.
Báseň Moderní Popelka napsaly Anička Dimitrovová, Tereza Kačenáková a Adéla Šnajdrová z 5. A, báseň Slunce a Měsíc je od Karolíny Polochové z 9. A, Trpaslík Frosty je název básně Magdaleny Loskotové z 5. A a Natálie Sejkorová ze stejné třídy poslala báseň bez názvu.
Všem děvčatům gratulujeme a budeme rádi, pokud se poezii budou i nadále věnovat. Vždyť přece trocha poezie nikoho nezabije.
Almanach s více než 100 básněmi je k nahlédnutí u paní učitelky Šubové. Už se těšíme na příští školní rok a nové talenty.
[nggallery id=92]

No Comments Yet.

Komentujte