Balónkový den

Úspěšné pokračování zábavně vzdělávacího představení z cyklu Prima pokusy pod vedením paní Dagmar Gluchové si žáci II. a III. B nadělily ke Dni dětí. Tentokrát hrál hlavní roli nafukovací balónek. Představil se jako balónek silák, když na 81 hřebících unesl všechny učebnice českého jazyka ze třídy, aniž by praskl. Neméně úžasná byla podívaná na balónek jako na pacienta, kterého děti vyléčily zázračnou injekcí. Propíchly ho špejlí. Překvapení – nepraskl. Láhev s troškou octa, 2 kávové lžičky sody vsypané do balónku a chemická reakce způsobila jeho růst. Nafoukl se samou parádou za pomoci oxidu uhličitého.  Jako veselý  panáček s velkou barevnou hlavou pozoroval vše kolem. Největší radost ovšem způsobila výroba vlastního balónkového autíčka s téměř raketovým pohonem. Stačila dětská šikovnost, poznání a závody aut mohly odstartovat. Program byl nejen zábavou, ale i ponaučením.