Broučkiáda

Po celý úterní den 21.11.2017 si s námi počasí zahrávalo. Dešťové kapky se nakonec umoudřily a zatažená obloha dodala tajemno. Děti z MŠ a ZŠ se se svými nejbližšími sešly, aby posvítily broučkům a beruškám a bezpečně je dostaly do jejich postýlek. Bělským lesem putovaly lampionky a lucerničky. Krása ruční výroby směle konkurovala. V čele průvodu světýlek se pyšnil brouček vyrobený mateřskou školou. Náležitě si užíval atmosféru, která v lese panovala. Přivedl děti pod košatý dub. Zlehounka si pod něj lehl. Uspávání broučků začalo. Lístek po lístku padal z dětských rukou, peřina z listí zanedlouho vše zahalila. Mravenčí ukolébavkou všichni společně broučky k zimnímu spánku uspali. Za statečnost, odvahu a pěknou písničku děti dostaly dáreček a sladkou odměnu. Pro dospělé to byly zářivé oči a usměvavé tváře dětí.