Broučku, spinkej!

Ani teplo ani zima, ani vítr ani déšť, ani světlo ani tma. Jen prima parta dětí s prima partou dospělých a brouček. Sladce si odpočíval v papírové postýlce vystlané listím, koukal se na děti a cosi si s nimi naposledy povídal neznámou řečí. Děti mu rozuměly. Věděly, že se blíží zima, a co je zapotřebí udělat. Ve chvilce se se svými lucerničkami, lampiony, světýlky i baterkami vydaly do lesa. Cestou necestou hledaly ten nejpříjemnější pelíšek k přečkání zimy. Když ho konečně našly, broučka do něj zlehýnka položily a přikryly spadaným listím. Společnou četbou, zpěvem ukolébavky a zvuky flétny ho uspaly. Probudí se až na jaře. A protože byly děti šikovné, dostaly dáreček, bonbónek a broučka k domácímu omalování.