Čarodějnická škola

Lárum fárum ježibábum – zaklínadlo pro II. B, které rázem všechny proměnilo v malé čarodějky a čaroděje. Přiletěli na koštěti, křídlech netopýra, někteří se doplazili, doskákali, jiní zapřáhli pavoučí spřežení. Nikdo dnes nechtěl ve škole plné kouzel, magie, tajemství a očekávání chybět.
Čarodějka si malé učedníky pořádně prozkoušela. Zrakem, vůní i chutí poznávali čarovné býlí, z něhož se vaří lektvary, hádali tajemná koření, jedli čarodějovy kamínky, čarovnou mastí mazali a chroupali pavoučí zadečky. Rozšifrovali zaklínadlo, uhádli hádanky, spočítali pavouky, nožičky, ocásky, našli vetřelce, doplnili rým, vyrobili netopýra.
Závěr magického dopoledne patřil čarodějnické písničce. Nejvíce se však čarodějčata těšila na pití kouzelného lektvaru. A že všem chutnal? To se ví! Nastartovala svá košťata a hurá domů.