Čertovská škola

Čas letí jako voda. A je to zase tady. Čas čertů, čertic, pekelníků, andílků, Mikulášů, bez nichž si 6. prosinec neumíme představit. Školní druhé třídy se opět proměnily v čertovské, čerty se to v nich jen hemžilo. Od samého rána bylo slyšet blekotání, huhňání, brblání, samé prapodivné zvuky. Zvoněním ale vše utichlo a čertovské vyučování začalo. Kdo nezlobil a měl čisté svědomí, ten se bát nemusel. Drobotina řešila zapeklité úkoly, četla Luciferovo psaní, odpovídala na záludné otázky, soutěžila, skládala, malovala, prostě netradičně pracovala. Během dopoledne do čertích tříd zavítal i Mikuláš se svými pomocníky. Rohatec řinčel řetězem, dupal kopytem, blekotal jazykem. Hodná čertiska byla pochválena a obdarována, zlobidla musela slíbit, že se polepší. A tak se stalo, že všichni andílci i ti čertíci nakonec ve škole zůstali.