„Co čtu doma s maminkou a tatínkem”

Čtete dětem doma před spaním? Tak takhle začínala výzva o zapojení se do výtvarné soutěže, pořádané jako každý rok „již sedmý“ jako předvoj oslav mezinárodního týdne čtení dětem. Na výstavu do koridoru mateřské školy sešlo se mnoho krásných obrázků a nechyběla ani prostorová tvorba. Opět bylo velice těžké vybrat ty nejpovedenější díla a proto, byly oceněny všechny děti a jejich rodiče pohádkovou knihou. A aby toho nebylo málo, oslavili jsme s dětmi a rodiči týden čtení na školní zahradě předčítáním známých pohádkových knih. Účastníci si vybrali knihu s úkoly a uvelebili se pod stromy, na trávu, za křoví, nebo se jen tak posadili na lavičku a četli a četli a četli. Děti si na závěr zodpověděly kvíz na téma právě přečteného příběhu a mohly si za správné odpovědi vybrat malou odměnu. Nesmím opomenout poděkování našim žačkám z osmé třídy základní školy, které nám chodily celý školní rok, každé úterý předčítat. Děvčata byla oceněna knihou, kterou naleznou v budoucích studentských letech v povinné četbě. Takže kdo ještě nečtete, začněte, ať slavíte s námi, čtením můžeme slavit celý rok.
Více o akcích pořádaných v rámci mezinárodního týdne čtení dětem na www.celeceskoctedetem.cz
Mgr. Žaneta Vašíčková

No Comments Yet.

Komentujte