CRASH!!!

CRASH!!! – interaktivní výstava policie

Dne 13. 12. 2019 se třída 4. A opět účastnila akce Velkého světa techniky v Ostravě. Tentokrát to byla interaktivní výstava CRASH!!!, zaměřená na práci policie. Děti si mohly vyzkoušet posezení v policejním autě, prohlédly si vybavení montážního auta a s průvodcem STC se dozvěděly mnoho o důležitosti reflexních prvků v dopravním provozu. Zajímavostí pro všechny byla možnost trenažerů na jízdní kola i motocykly, vyzkoušely si v praxi důležitost správného připoutání v autosedačce, jízdu na motokárách s brýlemi, které simulovaly jízdu pod vlivem alkoholu nebo drog. Na závěr si mohly prohlédnout zařízení jednotky intenzivní péče a projít se na ortézách. Pro kluky byla jistě nejzajímavější možnost vyzkoušet si střelné zbraně.
Výstava byla zajímavá a děti měly možnost se dozvědět spoustu nových věcí.