DEN ZDRAVÍ na střední škole

2. října 2014 se vybraní žáci 9. A třídy s výchovnou poradkyní vydali na Obchodní akademii a Vyšší odbornou školu sociální do Ostravy – Mariánských Hor, kde probíhal Den zdraví. Je to jedna ze středních škol, ve které studují absolventi naší školy a možná i letošní deváťáci budou mít o tuto školu zájem. Dnes měli někteří z nich možnost se se školou seznámit trochu jinou formou, než budou Dny otevřených dveří.
Během dopoledne si žáci nejdříve vyslechli přednášku ke zdravé výživě, seznámili se s ideálním jídelníčkem na každý den. Prezentaci v této části dopoledne měla také studentka z USA z Texasu, která v angličtině hovořila o tradičních pokrmech v Americe, ale také o zdravých i nezdravých jídlech.
Pak si byli zasportovat v tělocvičně školy, kde probíhaly turnaje v ringu, volejbale a stolním tenisu. Po turnaji v ringu si vyzkoušeli u počítače formou testu, co vědí o zdravém životním stylu, a pak přešli na třetí stanoviště, kde ochutnávali zdravé potraviny a pokrmy. Nechyběla zelenina a ovoce, ani ovocné misky, špaldový chléb, pokrmy z pohanky, cizrny, cukety, mrkve, dýně, lilku, zelí, řepy, žampionů, zkrátka z mnoha potravin zdravé výživy. V průběhu celého dopoledne měli žáci možnost popíjet balenou neperlivou vodu.
Na závěr každý žák obdržel kromě informačního letáku dané střední školy Účastnický list, propisku, jeden výtisk školního časopisu ke Dni zdraví a Zdravé mlsání, tedy recepty zdravé výživy.
[nggallery id=100]

No Comments Yet.

Komentujte