Den zdraví s prvňáčky

V pátek 3. května navštívily první třídy akci, na kterou se dlouho těšily. Zavítali jsme do Střední zdravotnické školy ve Vítkovicích, kde byli naši nejmenší pozváni na Den zdraví. Po příchodu, kdy jsme byli srdečně přivítáni, se nás ujaly dvě ambasadorky, z nichž každá měla na starost jednu třídu.
Zavítali jsme do školní lékárny, kde na nás čekali budoucí lékárníci. Pro děti byly připraveny léčivé rostliny, mohly si je prohlédnout, přičichnout k nim, osahat. Úspěšní řešitelé obdrželi dárečky.
V další učebně bylo připraveno vše o zdravých zubech. Děti se podívaly na krátké video, rozlišovaly, co je pro zuby zdravé a nezdravé, vyluštily si spojovačku.
Velmi zajímavá byla pro naše žáky nejmenší třída, v níž si vyzkoušeli na svých plyšových pacientech obvazovací techniku podle pokynů budoucích zdravotních sestřiček, nechali své pacienty zrentgenovat, dostali dokonce jejich rentgenový snímek.
Po krátké přestávce na nepostradatelnou svačinku jsme pokračovali v získávání zdravotnických dovedností, určitě si budeme něco pamatovat o umělém dýchání a masáži srdce.
Na prostorném dvoře zdravotnické školy shlédly děti ukázku výcviku policejních psů, mohly nahlédnout a „zahoukat si“ v sanitce, svést se na invalidním vozíku…
Bylo toho zkrátka hodně, odcházeli jsme s pocitem příjemně stráveného i poučného dopoledne, i se spoustou dárků.
H. Radová, M. Haganová