Dentální hygiena aneb Zdravý zoubek nebolí

V úterý 15. 3. 2016 se konaly pod záštitou RB pojišťovny na naší škole přednášky na téma Zdravý zoubek nebolí. Třídy 2.A, 2.B, 3.A, 3.B, 4.A a 4.B, které absolvovaly tyto přednášky, se dozvěděly o tom, proč je důležitá zubní hygiena. Asistentky dětem předvedly na umělých zubech správnou techniku čištění zubů, kterou si následně děti mohly s asistentkami nacvičit na zubech svých. Na závěr dostal každý žák tašku s propagačními materiály k zubní hygieně.
[nggallery id=176]

V pátek 18. 3.  opět proběhly na naší škole přednášky o správné zubní hygieně.  Děti si tentokrát donesly z domu svůj zubní kartáček. Studentky 4. ročníku Zubního lékařství Univerzity Palackého v Olomouci si s žáky nejprve  teoreticky povykládaly  o významu zubní hygieny. Na dinosaurových zubech  studentky předvedly , jak si správně čistit zuby a potom obešly děti po lavicích a individuálně nacvičily správnou techniku čištění zubů. Přednášek se tentokrát zúčastnily třídy 1.A, 1.C, 5.A a 5.B.
[nggallery id=177]

No Comments Yet.

Komentujte