Děti dětem

Projekt naší školy, který spojil naše děti s africkými v Malawi. Spoluprací s International Humanity, mezinárodní neziskovou organizací, pod vedením pana docenta Maďara jsme v loňském roce svými výtvarnými pracemi vyzdobili školu ve Fanuelu. Byly rovněž zakoupeny drobné školní potřeby. Obrovská radost afrických dětí i jejich pana ředitele byla tím nejlepším hnacím motorem. Míče, kachničky a panenky českých maminek v náručí fanuelských dětí doslova dojímaly. Sdíleli jsme společnou radost. Letos jsme se zaměřili na tematicky malované obrázky, které by vyučování zpestřily a usnadnily. Přínosem budou i výukové materiály. Společnými silami se nám podařilo z výtěžku našeho velikonočního jarmarku a ze sběru starého papíru pro kamarády ve Fanuelu získat 5 300 Kč. Překrásné obrázky, které i letos do Malawi společně s dalšími zasílá maminka Elišky Skotákové rozzáří nejedna očka. O všem dění nás bude informovat paní učitelka Mgr. Tereza Krčíková, která se letošní humanitární mise Malawi 2017 zúčastní. Poděkování patří všem žákům, učitelům, rodičům a přátelům školy, kterým není život dětí v Malawi lhostejný.
[nggallery id=241]

 

No Comments Yet.

Komentujte