Děti dětem

Byla jednou jedna škola a ta třetím rokem rozdávala radost a úsměv dětem v Malawi. Letošní magické číslo tři, trojí opakování spolupráce s International Humanity a panem docentem Rastislavem Maďarem, v nás vzbuzuje pocit, že jsme opravdu v pohádce. V dění, kdy dobro v podobě solidarity a pomoci slabšímu vítězí nad zlem, nelehkým osudem dětí v Malawi. Hrdinové s dobrým srdcem, stateční, pracovití, trpěliví a chytří se smyslem pro spravedlnost prostupují všemi obrázky, které naši žáci pro své kamarády namalovali. Vyvolávají emoce, mají nepopsatelnou vypovídací hodnotu. Výtvarné práce se během července ocitnou v Malawi v jihovýchodní Africe. Čeká je daleká cesta, na níž se plní nelehké úkoly. Cesta, kdy se kresby tváří v tvář setkají s místními životními podmínkami, ale také cesta naděje plna radosti, úsměvů, poděkování a víry v lepší budoucnost. Rovněž v letošním roce opět podala pomocnou ruku paní Alena Šlajerová z Plzně, za což jí srdečně děkujeme. Svými výrobky již poněkolikáté rozzáří dětská očka našich kamarádů. Všichni naši žáci společně věnují 6000 Kč získaných prodejem vlastních výrobků na velikonočním jarmarku v místní základní škole. Náramky z korálků žákyně Evy Kovářové zkrášlí ruce osmdesáti dětí. Obrázky plné empatie, emocí a dětské představivosti by měly tentokrát dekorovat školu v Tonde. Dodání školních potřeb podpoří vzdělávání místních dětí. Penízky pomohou přesně tam, kde to škola potřebuje nejvíce. Naše koordinátorka, paní učitelka Tereza Krčíková, mající na starosti školní projekt v Africe, společně s námi všemi vítězství vybojuje. Pokusíme se o růžovější budoucnost našich kamarádů a moc se těšíme na jejich zpětnou vazbu a další spolupráci. 
Děti a pedagogové ZŠ a MŠ Alberta Kučery v Ostravě – Hrabůvce

 

No Comments Yet.

Komentujte