Děti jako terapie

Červen 2019 se pro Ostravu stal měsícem otevření moderního Alzheimercentra. Specializované zařízení pod vedením PhDr. Simony Lipovské zajišťuje vysoce odbornou péči s maximálním úsilím vytváření pocitu domova. Žáci Základní a mateřské školy Alberta Kučery z Ostravy – Hrabůvky se 1. listopadu stali součástí zábavného halloweenského odpoledne.
Pro klienty si připravili krátké kulturní vystoupení. Pásmo veselých písní za doprovodu keyboardu, brilantní přednes básně v podání Petra Bočka pohladil v sále nejedno srdíčko a tóny líbezných fléten mnohým tajily dech. Jedinečnost společně stráveného odpoledne dokreslovaly halloweenské kostýmy dětí i personálu centra. Na tvářích byla vidět radost a pohoda. Mnozí se spontánně zapojili a písně rytmicky vytleskávali. Nakonec si všichni společně zazpívali písničky, které znali z dětství. Mezi dětmi a klienty byla cítit harmonie. Sladké mlsání, připraveno Alzheimercentrem, bylo třešničkou na pomyslném halloweenském dortu. Dětem se podařila vytvořit atmosféra s dojmy, které ve vzpomínkách zůstanou.

[nggallery id=300]

No Comments Yet.

Komentujte