Druháci nadělují

Na podzim děti sesbíraly kaštany a po celou dobu se těšily, až přijde ta pravá chvíle vánoční nadílky u krmelce. Stejně jako loni si do batůžků přibalily mrkve, hrušky, řepu, oloupané brambory a suchý chléb, aby zvířátkům poskytly dostatek energie k přečkání zimy. Dobroty vložily do krmelce i na zem, ptáčkům zavěsily na větve koule plné semínek a vše s dobrým pocitem pozorovaly. Letošní počasí přálo, nebylo mrazivo ani větrno. Nemohly sice číst ze sněhu zvířecí stopy, zato příjemné teploty doslova vybízely ke skotačení. Cestou zpět si na palouku zaběhaly, zdolaly přírodní překážky a jedna hra střídala druhou. V lesní tělocvičně si utužily svaly a spokojeně se vracely do školy. Během zimních měsíců na zvěř ani ptáky určitě nezapomenou a do lesa se, tentokrát s rodiči, zase vrátí.