Halloween v prvních třídách

V pátek a ve středu se děti do školy obzvláště těšily. Slavily totiž populární lidový svátek Halloween. Děti ho znají z vyprávění jako tradici anglicky mluvících zemí, kde děti ve strašidelných kostýmech a maskách obcházejí obydlí, říkají pořekadlo a jsou odměňovány různými dobrůtkami. Děti předem věděly, že v tento den ve škole zažijí spoustu dobrodružství. Nedočkavostí nemohly dospat. Celé vyučování bylo tajuplné, strašidelné a zábavné zároveň, legrační, mlsací, herní, prostě halloweenské. Čarodějové, čarodějnice, kostlivci, strašidla, duchové, příšery a jiné masky byly natolik přesvědčivé, že jsme v tyto dny děti ve škole opravdu postrádali. Masky vůbec nezahálely, učily se pilně a s nadšením. Plnily mnoho zajímavých úkolů, četly, psaly, počítaly, zpívaly, vyráběly, učily se halloweenská anglická slovíčka, poslouchaly typickou hudbu, naučily se pořekadlo. Dopoledne dětem osladily naše šikovné maminky, za což jim masky udělují medaili Zlaté mámy. Všichni společně jsme se po celou dobu báječně bavili, domů jsme si odnesli mnoho dojmů a sladkou odměnu.
[nggallery id=272]

No Comments Yet.

Komentujte