Hurá do přírody

Asi tak nějak znělo zvolání dětí druhého a čtvrtého ročníku, když na týden opouštěly školní lavice s výhledem společně prožitých dnů ve škole v přírodě. Některé samou nedočkavostí nemohly dospat a už už chtěly být v malebné krajině beskydských kopců, strání, údolí, luk, potůčků stékajících do přehradní nádrže Horní Bečvy. Ubytování poskytovalo vše, po čem děti toužily. Ocenily prostorné pokoje, ze všeho nejvíce však přítomnost svého kamaráda či kamarádky. Teplé slunečné počasí prvního dne dopřálo brouzdání vodou přehrady, pozorování ryb, kachen, seznámení s nejbližším okolím. Další dny se ochladilo a tak z koupání pod širým nebem nebylo nic. Děti smutné nebyly, pravidelně totiž plavou ve školním bazénu. Pestrý program plný legrace a zábavy byl počasí uzpůsoben, dopolední aktivity vystřídaly odpolední a večerní. Většina času byla strávena v přírodě. Vycházky zpestřily hry, soutěže, hádanky, návštěva stájí, krmení kachen, ryb, sbírání borůvek, jahod, třešní, pozorování živočichů, lesa, hub. Výlet na Martiňák vykouzlil nádhernou scenérii Beskyd a sladká tvarohová mražená dobrota byla báječným oceněním. Centrum Horní Bečvy zajistilo oblíbené nakupování suvenýrů. Nejkrásnější pohled dětských očí byl při příletu poštovního holuba, který roznášel dopisy, pohledy, přáníčka a zprávy z domova. Přestože si pobyt náramně užily, na své blízké se moc těšily.
[nggallery id=266]

No Comments Yet.

Komentujte