Informace – výdaje spojené se školou

Vážení rodiče, předáváme vám tímto informace k MOP na výdaje spojené se školou a k jízdnému MHD:

Odkaz na detailní informace zveřejněné kanceláří VOP k dávce HN mimořádné okamžité pomoci na uhrazení nákladů spojených se školní docházkou najdete zde: https://www.ochrance.cz/aktualne/tiskove-zpravy-2019/na-vydaje-na-skolaka-lze-zadat-urad-prace-o-jednorazovou-davku/

Dovolujeme si také s ohledem na témata diskutovaná MdT zdůraznit, že dle těchto informací lze dávku použít i na úhradu školkovného, družiny, stravování ve škole, volnočasových aktivit, vybavení k domácí přípravě a také dojíždění do školy

Celoroční jízdenka MHD pro děti od 6 let a studenty do 26 let stojí 1 106,- Kč a platí od 1. 9. do 31. 8. následujícího roku (tj. 92,- Kč měsíčně oproti 30 denní za 187,- Kč), 5 měsíční jízdenka (září-leden a únor-červen) stojí 553,- Kč, ale neplatí o letních prázdninách. 

Nastupující prvňáčci mají první ODISku zdarma (pořízení do 30. 9. 2019), ostatní stojí pořízení karty jednorázově 130,- Kč. Karta je funkční několik let a lze ji používat i jako peněženku k úhradě jednorázového jízdného.

Bližší informace najdete na stránkách DPO:

- ODISka pro prvňáčky: http://www.dpo.cz/prvniodiska/

No Comments Yet.

Komentujte