4.B hledala pramen vody

U příležitosti Světového dne vody (22. 3.) vyhlašuje společnost Ostravské vodárny a kanalizace (OVAK) již několik let soutěž pro žáky čtvrtých tříd základních škol Hledej pramen vody. Cílem je přiblížit dětem vodu jako cennou surovinu, které si musíme vážit a pečovat o ni. Letos se přihlásilo 608 čtvrťáků z 29 tříd ostravských škol. A mezi nimi i my, žáci IV. B. První kolo bylo písemné, zpracovávali jsme řešení šesti úkolů. Informace jsme vyhledávali na internetu, ale použili jsme i vlastní zkušenosti. Druhého, finálového kola, které proběhlo 30. 5. na Slezskoostravském hradu, jsme se bohužel nemohli zúčastnit (byli jsme ve škole v přírodě). Přesto jsme získali hodně nových poznatků o „obyčejné“ vodě, které určitě v budoucnu využijeme.
Z plnění jednotlivých úkolů pořídila naše paní učitelka H. Oršulíková fotodokumentaci.
[nggallery id=85]

No Comments Yet.

Komentujte