Jeseníky zdravě a hravě

V lednu vyrazilo 50 žáků z 2. až 9. tříd  naší školy na ozdravný pobyt do horského prostředí Jeseníků, přesněji do Karlova pod Pradědem. Sešli se netradičně v neděli a vraceli se v sobotu. Po příjezdu se všichni ubytovali v penzionu Mendelu, který je rekreačním střediskem Mendelovy Univerzity v Brně. Žáci byli po celou dobu pobytu zahlcováni různými hrami ať už ve sněhu, či v teple v chatě. Nechyběly diskotéky, taneční soutěž či soutěž výtvarná a přírodovědná. Ve skiareálu Myšák si všichni zkusili snowtubing, což je jízda na nafukovacích člunech ve sněhovém korytě. Zajímavá byla také beseda s členem horské služby v Karlově pod Pradědem. Hlavně se ale všichni do jednoho nevyhnuli lyžování a snowboardování, což bylo stěžejní náplní celého ozdravného pobytu. Děti také zavítaly na bazén v Bruntále a poté do hypermarketu. Z toho byly děti nadšené, jelikož potraviny jsme nenavštěvovali vůbec často. Nejspíše to bylo z důvodu výborné kuchyně na chatě. Naši učitelé k tomu všemu ještě zpestřili náš pobyt výletem do Karlovy Studánky, kde jsme plnili připravené úkoly ve smíšených družstvech. Myslím, že nikdo se během pobytu nenudil a jistě se mnou budou všichni souhlasit, že by rádi jeli i příští rok.
J. Kander, účastník, snowboarďák a žák IX.A
[nggallery id=214]

No Comments Yet.

Komentujte