Jsou z nás čtenáři!

Konečně se naši prvňáčci dočkali. Ve středu 6. března se vydali do dětské knihovny v K Triu, kde pro ně byl připraven Týden prvňáčků. Děti byly při příchodu přivítány paní knihovnicí. V  knihovně na ně čekala vzácná návštěva z městského úřadu, paní místostarostka Dagmar Hrabovská.
Děti se usadily a program mohl začít.  Na scénu vystoupil nejprve námořník, který děti pozdravil, po chvíli se objevil pirát, jenž se dětem velmi líbil, přestože o sobě tvrdil, že nezná písmenka a neumí číst. Místo něho přečetly písmena děti. Představení trvalo asi půlhodinku, po jeho skončení začalo to hlavní – pasování prvňáčků na čtenáře.
Tohoto ceremoniálu se ujala paní místostarostka, která děti pasovala mečem na skutečné čtenáře. Každý obdržel čtenářský průkaz do knihovny na jeden rok zdarma a k němu drobné dárky. Z knihovny odcházeli noví čtenáři nadšeni a plni nových dojmů.
H. Radová, M. Haganová
[nggallery id=288]

 

 

No Comments Yet.

Komentujte