Karneval s myškou a veverkou

Dne 22. 2. 2019 proběhl karneval s myškou Klárkou a veverkou Terkou, kterého se účastnily všechny děti z naší MŠ. Již od rána chodily děti v krásných kostýmech a nemohly se dočkat, až to začne. Hned po svačince jsme se všichni přesunuli do tělocvičny ZŠ, kde už pro nás bylo vše připraveno.
Pro začátek se děti proběhly po tělocvičně v doprovodu známé písně Sofia. Poté začal program. Děti stály ve dvou zástupech za sebou a před sebou měly nachystaný kužel, kolem kterého musely proběhnout s pánví v ruce. V pánvičce bylo velké plyšové jelito, které během chůze nesmělo z pánvičky spadnout.
Další hra začínala tak, že veverka Terka a myška Klárka vytvořily mašinku a všechny děti se chytly za ně za ramena a vznikl tak dlouhý vláček. Až byli všichni v kruhu, poslala jim myška Klárka „knedlík“, který si děti musely posílat rukama nad hlavou. Další kolo si jej zase podávaly v předklonu mezi nohama.
V rytmu hudby se pak tancovalo a tancovalo. Děti si karneval náramně užívaly a celý den pak nemluvily o ničem jiném. 🙂

No Comments Yet.

Komentujte