Klenoty na hradě

Když chcete vidět korunovační klenoty, které se vystavují při významných událostech, musíte si udělat výlet do Prahy, vystát si na Pražském hradě opravdu dlouhou frontu a pak budete mít pár vteřin na obdivování Svatováclavské koruny, žezla a jablka. Žáci šestých tříd ale ve frontě stát nemuseli. V pátek 24.5. jsme si udělali výlet na Slezskoostravský hrad, kde právě probíhá výstava korunovačních klenotů. Ano, jsou to sice kopie, ale to nám nevadilo. Od pana průvodce jsme se dozvěděli plno zajímavostí, vyzkoušeli jsme si, jak se drží středověký meč, jak jsou korunovační klenoty těžké, a na závěr jsme se ještě podívali do sklepení hradu, navlékli si brnění a vyzkoušeli jsme si mučící nástroje. I přes návštěvu mučírny jsme se všichni v pořádku vrátili do školy.

No Comments Yet.

Komentujte