KOŠICKÝ MARATON 2014

I letos vyjeli žáci naší školy reprezentovat město Ostrava do Košic.
Vyrazili jsme v pátek brzy ráno a cestou tam navštívili Vysoké Tatry. Tatry byly zahaleny v mlze, ale my jsme přivezli sluníčko, a tak jsme se mohli pokochat krásou Štrbského plesa. Po příjezdu jsme se ubytovali v tělocvičně ZŠ Povážská. Přátelé ze Slovenska pro nás připravili bohatý program. K večeru jsme šli na hokejový zápas, kde se utkali Košice a Zvolen. Hala je moc hezká a my jsme si jejich duel užili. Večer na nás čekala úžasná pizza. Po dobré večeři jsme zalehli do spacáků a těšili se na další den. Ráno jsme vyrazili do Steel Parku, kde jsme si vyzkoušeli výtah na „vlastní pohon“ točením kliky, výšlap na kovové nakloněné rovině v „magnetických botách“, zhlédli pokusy, např. jak se mění indiánek ve vakuu. Bylo tam zajímavého velmi mnoho.
Po obědě jsme se vypravili na ledovou plochu, kde jsme si úžasně zabruslili. Za tento sportovní hodinový výkon nás čekaly kopce cukrové vaty.
Odpoledne jsme byli pozváni na setkání se starostou obvodu a na slavnostní zapálení Olympijského ohně. Spát jsme šli brzo, abychom byli připraveni na to nejdůležitější, na minimaraton.
V neděli ráno jsme si oblékli maratonská trička, připnuli startovní čísla a hurá na 4,2 km. Trasa vedla historickým jádrem Košic. V desetitisícovém davu jsme se neztratili. Na obličeji jsme měli namalovanou českou vlajku a tři ostravské vykřičníky. Mile nás překvapilo povzbuzování diváků i samotných běžců: „Češi, Češi, Ostrava, Ostrava!“
Po proběhnutí cílem jsme dostali pamětní medaili.
Rychle do sprch, na oběd a odjezd. Na zpáteční cestě jsme si prohlédli Spišský hrad zalitý sluncem.
Poslední zastávka před Ostravou byla na Kolibě Krajinka. Tam se nám také moc líbilo, ochočená prasátka, králíčci, oslík, kozy. Ještě utratit poslední eura za výborné sýry a honem domů.
Unaveni, ale spokojeni. Byl to krásný výlet. Už se těšíme na příští ročník.
Nela Michalíková, Martin Gattnar, Jakub a Matěj Olivkovi, Erik Zetocha, Jiří Helia a Natálie Hubová.
[nggallery id=102]

No Comments Yet.

Komentujte