Košický minimaraton 2018

Rok se s rokem sešel a ve dnech 6.10- 8.10. 2018 se vybraní žáci 2. stupně opět společně s žáky z dalších ostravských škol zúčastnili Mezinárodního maratónu míru v Košicích.
Vyjeli jsme v časnou sobotní ranní hodinu. ZŠ Volgogradská měla opět napečeno cukroví pro pana ředitele… No my mohli nabídnout vynikající řízky a tousty od našich maminek.
Naše první kilometry nás zavedli na Oravský hrad, kde nás čekala prohlídka celého areálu, čirou náhodou jsme dostali snad nejpříjemnějšího pana průvodce, který nám povykládal celou historii tohoto stavení. Po zajímavé prohlídce už nás čekala cesta rovnou do Košic na ZŠ Považskou, kde nás opět ubytovali v tělocvičně. Sotva jsme se ubytovali, už jsme utíkali hladoví na večeři, vyzvedli si svá běžecká trička s čísly a šli se podívat na Bílou noc v centru Košic. Unavení jsme zalehli do spacáků a čerpali síly na běh.
V neděli ráno jsme si zaběhli trať 4,2 km, v zelených tričkách a po doběhnutí každý obdržel medaili. Vyčerpaní po běhu jsme si po chutném obědě chvíli odpočinuli a odpoledne se vydali na naši další prohlídku, tentokrát to bylo Muzeum letectví.  Jelikož se k tomuto roku váže i významných 100 let od vzniku ČSR, nemohli jsme si nechat ujít výstavu k tomuto výročí z pohledu Slovenska. Večer jsme si zpříjemnili pouštěním hudby a poté jsme opět unaveně zalehli.
Přišel poslední den, kdy jsme se museli rozloučit s Košicemi a vydat se zpátky domů. Cestu jsme si zpříjemnili návštěvou Muzea Andyho Warhola, kde jsme mohli vidět jeho kresby. Cestou jsme se stavili na Salaši Krajinka, kde jsme si nakoupili sýry. A šťastní a unavení jsme už jeli rovnou do Ostravy.
Náramně jsme si to užili a doufáme, že i příští ročník bude taky super.
Kristýna Gurská  a Jiří Helia
[nggallery id=271]

No Comments Yet.

Komentujte