Kučerka v Londýně

Dny 28. 11. až 2. 12. strávila skupina 20 vybraných žáků naší školy na jazykovém pobytu v Londýně. Už v sobotu ráno jsme na svinovském nádraží dostali největší symbol celého pobytu: oranžové čepice. Ty se setkaly s velkým úspěchem ze strany žáků, učitelů i obyvatel Londýna. Cestovali jsme Pendolinem do Prahy, odkud nás odvezla 3 připravená auta na ruzyňské letiště, z něhož jsme letěli na londýnský Stansted. Let byl klidný a za chvíli jsme přistáli v zamračené Anglii.
Po pár hodinách jsme se ocitli v městské části Wembley, odkud jsme byli rozvezeni do našich dočasných domovů ve vybraných hostitelských rodinách. Všichni se zabydleli, poznali s rodinou a připravili se na turistickou neděli. Ráno jsme se setkali s průvodkyní v královském Green Parku a ta nás provedla kolem nejznámějších londýnských památek. Viděli jsme Buckinghamský palác, Westminsterský palác, Národní galerii, Trafalgarské náměstí, Tower bridge, katedrálu Sv. Pavla, moderní centrum Londýna a den jsme ukončili na vánočních trzích u Galerie Tate. Několikrát jsme se také setkali s jízdním plukem Královské gardy.
V pondělí jsme nastoupili do cizinecké školy nazývané SKOLA. Za 3 dny jsme absolvovali 9 hodin výuky zaměřené na Britskou kulturu a mnoho jsme se naučili. Po škole jsme navštívili Londýnské oko, které je největší svého druhu na světě. Výhled si všichni užili. Také jsme prošli přírodovědné muzeum a i přes nepříjemné rozdělení skupiny cestou domů všichni bezpečně dorazili. Úterý bylo zasvěceno nakupování. Prošli jsme nákupní ulice v okolí Oxford street a nakoupili v nejznámějších obchodech jako Primark a Hamley’s. Ve středu nás čekala pouze škola a cesta domů. Z letadla se nám naskytl krásný výhled na noční Londýn a Prahu a pozdě v noci (brzy ráno?) jsme vlakem dorazili domů. Pobyt se nám líbil a zanechal v nás mnoho zážitků i přes zamračené počasí. Londýn jsme si zamilovali a určitě bychom jeli znovu.
Vojta Kuchař 8. A
[nggallery id=167]

No Comments Yet.

Komentujte