Kučerka ve vánoční Vídni

V pondělí 11. 12. se žáci druhého stupně vydali na několikahodinovou cestu do vánočně laděné Vídně. Cesta nám rychle utekla a v dopoledních hodinách jsme vystoupili u zámku Schönbrunn a prošli jsme se zámeckým parkem, kde nám pan průvodce povykládal dějiny Vídně, včetně zajímavostí. Pak jsme navštívili první trhy u Schönbrunnu, nastal krátký rozchod a my měli první možnost si vyzkoušet vyhlášené vídeňské pochoutky.

Poté jsme se přesunuli do centra Vídně se zastávkou v gotické katedrále sv. Štěpána. Na náměstí pořádně foukalo a všichni jsme uvítali, že jsme se mohli na chvilku schovat v katedrále ohromující svou krásnou gotickou výzdobou a monumentalitou. Před katedrálou proběhl další rozchod, který jsme využili k návštěvě dalších vánočních stánků. S průvodcem jsme prošli nejvýznamnější památky v centru Vídně a procházku jsme ukončili na Maria-Theresien-Platz, kde jsme náš historický výklad o Vídni vyměnili za návštěvu přírodovědného muzea. Muzeum nás velmi zaujalo svou velikostí a množstvím exponátů od nejstarších dob evoluce do dnešních dnů.

Naši exkurzi jsme zakončili návštěvou nejznámějších vídeňských trhů Rathaus. Zde jsme obdivovali krásu vánočních trhů a celé Vídně po setmění. Mnozí z nás se nemohli rozhodnout, u kterého stánku utratí svá poslední eura a co přivezou domů. Po šesté hodině jsme se vydali zpět domů unavení a zároveň natěšení na Štědrý den.
[nggallery id=254]

No Comments Yet.

Komentujte