Květinový den 2016

Květinový den 2016 - Český den proti rakovině
20. ročník celonárodní sbírky 
Ve středu 15. května se opět po roce ve všech našich větších městech objevily žluté květy měsíčku lékařského, který je už dvacet let symbolem prevence rakoviny. kvetinaSvými dvaceti korunami do pokladny jste mohli přispět na výzkum a léčbu této nemoci.
Sbírka je největší preventivní akcí v České republice, která seznamuje s možnostmi nádorové prevence. Včasným vyšetřením se dá v mnohých případech nemoc úspěšně léčit.
V letošním roce se do kampaně zapojila i naše škola. Žákyně devátého ročníku celé středeční dopoledne nabízely v okolí školy kolemjdoucím květ spolu s letáčkem a informací o letošním zaměření sbírky. Celkem se jim podařilo od našich spoluobčanů vybrat úctyhodnou částku 10 326,- Kč.

kvetina2 kvetina3

No Comments Yet.

Komentujte