Lyžařský kurz Vaňkův kopec

V týdnu od 19. 02. do 23. 02. 2024 se děti z mateřské školy ze třídy Berušky, Motýlci a Mravenečci zúčastnily lyžařského kurzu na Vaňkově kopci. Děti byly po příjezdu rozděleny do družstev Tučňáčků, Penguinů a Mistrů. Družstva si děti s pomocí instruktorů lyžování samy pojmenovaly a vyrazily na svah se seznamovat nebo zdokonalovat své lyžařské umění. Děti lyžování velice bavilo, na každý odjezd na lyže se velice těšily. Všichni začátečníci zvládli seznámení s lyžařským vybavením, první krůčky na lyžích a jízdu na lanovém vleku. Naučili se bezpečně zastavit a zatočit. Pokročilí dostali prostor si více zajezdit a procvičit ovládání lyží. Lyžařští instruktoři byli velice milí, všichni se dětem maximálně věnovali jak v družstvech, tak i jednotlivě. Patří jim obrovské díky, že to zvládli, i když lyžařské podmínky byly náročné. Počasí nám totiž přálo i nepřálo, občas pršelo, občas vysvitlo sluníčko, ale sníh se udržel zuby nehty do posledního dne, kdy se na děti přijeli podívat jejich blízcí a fandit jim na závodech. Dětem zářily oči při předávání diplomů a medailí. Všichni tak společně slavnostně ukončili lyžařský kurz a byli oceněni a vyhlášeni za vítěze.
Skol 🙂
Markéta Kučerová a Bc. Petra Vaclíková

 

 

No Comments Yet.

Komentujte