Maraton v četbě DONA QUIJOTA

Dne 23. dubna 2014 podpořili žáci našich 5. – 8. tříd akci spojenou se čtením a propagací Světového dne knihy a autorských práv a zapojili se v hodinách českého jazyka do X. ročníku „Maratonu v četbě Dona Quijota“, který pořádají Knihovna města Ostravy, Knihcentrum.cz Ostrava, Ostravská univerzita-Filozofická fakulta a Gymnázium Hladnov a Jazyková škola Ostrava.Nejdříve se žáci dozvěděli, proč právě dnes a proč tato kniha a ti mladší získali také informace o autorovi a knize. Pak si všichni společně přečetli úryvek z nejznámější kapitoly této knihy a odpovídali na otázky k textu, ale také si sami představovali podobné příhody, jež by se Donu Quijotovi mohly stát. Na závěr luštili osmisměrku, ve které hledali 10 slov jakkoli spojené s hrdinou a knihou. V průběhu každé hodiny si také prohlédli knihu o Donu Quijotovi, kterou si mohou půjčit i v naší školní knihovně.

No Comments Yet.

Komentujte