Maškarní rejdění

Ve středu odpoledne do tělocvičny zavítaly známé pohádkové postavy, tajuplní hrdinové, kovbojové, piráti, masky rozmanitých zvířátek a filmových hrdinů. Cvičící plocha se proměnila v taneční parket, přehlídkové molo, sportoviště i hlediště. Konal se totiž karneval. Pestré kostýmy interiér doslova rozzářily. Škrabošky skrývaly neznámé obličeje. Vše zahalovalo tajemno. Masky i převleky zaujaly svou originalitou i zpracováním. Všichni se roztančili. Pestrý program nabízel plnění pohádkových úkolů, stanoviště lákala nejedno dítě. U pirátů se házelo drahým kamením, Bystrozraký bystřil zrak, obratnost sledovali pekelníci, Popelka dohlížela na třídění hrachu, Ostrostřelec zase na dobrou mušku, hbitost hodnotili mravenci, ježibaba půjčovala koště a víla Amálka roztančila balónky. Celou akci zpestřily děti naší školky. Svou roztomilostí a šikovností přítomné dojaly. A kdo byl králem karnevalu? Přece všichni! Závěrečná promenáda v maskách i nálada toho byla důkazem. V rytmu diskotékové hudby jsme se rozloučili a domů si odnesli sladké mlsání a prima pocit ze společných zážitků.