Mezinárodní maraton míru v Košicích

Ve dnech 29.9. – 1.10.2017 se žáci a pedagogové naší školy zúčastnili 94. MEZINÁRODNÍHO MARATONU MÍRU v Košicích.
Tak jako v minulých letech jsme jeli společně se ZŠ Volgogradská a ZŠ Klegova. Pro naše žáky to byla příležitost navázat nová přátelství.
Během cesty do Košic jsme zastavili v Tatranské Lomnici a lanovkou vyjeli na Skalnaté pleso. Počasí nám přálo, takže jsme se mohli kochat krásným výhledem na Vysoké Tatry.
Po příjezdu do Košic nás čekalo milé překvapení, a to v podobě návštěvy hokejového zápasu Košice – Nitra.
V sobotu pro nás naši milí přátelé připravili bohatý program – prohlídku s průvodcem ve vojenském muzeu ve Svidníku,  výšlap na vyhlídkovou věž na Dukle, návštěvu památníku obětem II. Světové války a exkurzi ve dřevěném kostelíku v Ládovemírová.
Ve večerních hodinách nás tradičně čekalo zapálení ohně a kulturní program Biela noc.
Druhý den jsme si společně zaběhli minimaratón 4.2 km. Letos jsme běželi v oranžových maratonských tričkách a na konci všichni obdrželi medaile.
Tento projekt byl spolufinancován prostřednictvím víceúčelové dotace z rozpočtu statutárního města Ostravy.