Mikulášská nadílka v Čertí školce

Ve čtvrtek 6. 12. 2012 v naší mateřské školce byly děti navštíveny Mikulášem a postrašeny čerty. Ti všichni si s nimi přišli zahrát hry, zatančit, něco vyrobit a popovídat si  tom, jak v průběhu roku byli hodní. Stručně řečeno v tento den se z obyčejné školky stala ČERTÍ ŠKOLKA. Všechny děti se svých úkolů zhostili velice dobře a byli ochotni cokoliv udělat, jen aby si je čerti neodnesli do pekla, přece jenom čert je čert. Po čertích hrátkách přišel Mikuláš s knihou hříchu a někoho pochválil, ale někomu zase pohrozil, ale i přesto všechny děti byly spokojeny a dostaly menší nadílku.  Na druhý den se zase podíval Mikuláš se svými pomocníky anděly a čerty do školy na děti v prvních až čtvrtých třídách. Čerti postrašili ty zlobivé děti napsané v knize hříchu a dali jim pár úkolů, které museli splnit, aby je neodnesli do pekla,nakonec museli dát slib na knihu hříchu, že se do příštího roku polepší. No a ty hodné děti taky splnili nějaké úkoly, ale za splnění dostali, oproti zlobivým bonbon. Někteří byli stateční a nebojácní, ale u některých padla i slzička. Stejně však nakonec všichni nadílku dostali, a byli za sladkosti velmi rádi.

No Comments Yet.

Komentujte