Mikulášská nadílka ve školce

„Kdo to klepe? Bílý pán! Mikuláš dnes přišel k nám… anděl a čert přišli s ním, zjistit, jestli nezlobím.“ – i k nám přišel 6.12.2021 do MŠ samotný Mikuláš, se svou věrnou družinou. Celá školka byla na jejich příchod přichystaná, všechny děti se převlékly za malé neposedné čertíky. Mikuláš budil veliký respekt, andílek pohladil děti zase svým milým slovem, a čertík? Ten se proháněl mezi dětmi a hledal nezbedníky… ovšem - nenašel. V pytli si odnesl jen uhlí a brambory. Přece jen se v knize hříchů pár nezbedů našlo, andílek i paní učitelky se ale přimluvily, a tak děti dostaly od čerta jako „pokárání“ jen černou šmouhu na tvář. Mikuláš si se svými společníky vyslechli připravené písničky, básničky, a za odměnu rozdali dětem balíčky plné dobrot. Doufáme, že děti splní, co naslibovaly a za rok se uvidíme opět u kontroly nad knihou hříšníků. Sotva naši hosté odešli, ve školce začal pořádný čertí rej plný tance, masek, zábavy a her!

Bc. Lenka Ďuríšková

No Comments Yet.

Komentujte